Het FIA World Endurance Championship blijft maar aan populariteit winnen. Getuige daarvan zijn de 101.600 mensen die afgelopen weekend naar Spa-Francorchamps afzakten voor de tweede wedstrijd van het seizoen 2026.
Zeker nu de Formule Eén onder vuur ligt voor artificieel racen en inspiratieloze geluiden, gooit het WK uithouding hoge ogen met spannende duels geserveerd op een bedje van bulderende V8’s en jankende V12’s. De bloedstollende gevechten om elke millimeter Ardeens asfalt brachten de talrijke toeschouwers zaterdag naar het puntje van hun stoel. De aanwezigen werden op de koop toe getrakteerd op een historische eerste overwinning van BMW in het WK, een team dat nota bene gerund wordt door een Belgische onderneming.
Als fotograaf blijft het elke keer even aanpassen om terug in het ritme van deze machines te komen. De snelheid van de moderne sportprototype racer is een zodanige aanslag op je zintuigen, dat het altijd even slikken is om ze vlak langs je te zien (en voelen) voorbij vliegen. Het is een sensatie die maar moeilijk met woorden te beschrijven valt, dus proberen we het in de vorm van beeld. Voor de aanwezigen een terugblik op een schitterend weekend, voor de afwezigen een uitnodiging voor 2027. Geniet er van!



























